Siyah elbiseye ne renk ayakkabı giyilir?

By  |  0 Comments

Siyah renk elbise her yaş ve her vücut tipi kadının giyebileceği yegane tasarımlar arasında yer alır. Peki siyah elbiseye ne renk ayakkabı giyilir ve siyah elbisenin üstüne nasıl makyaj yapılır?

Siyah elbisenin altına ayakkabı alırken öncelikli olarak elbisenizi hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Günlük hayatta giyeceğiniz siyah elbisenizin altına aynı renge sahip babet alabileceğiniz gibi elbisenizin kumaşına bağlı olarak beyaz keten ayakkabı da alabilirsiniz. Ancak siyah elbisenin altına en çok yakışan renkler gümüş ya da altın rengidir. Bu renkler günlük hayatta tercih edilebileceği gibi aynı zamanda gece davetlerinde de siyah elbise altına giyilebilir. Gümüş ayakkabı siyah elbise modelleri için en çok yakışan renkler arasında yer almaktadır. Aynı şekilde altın rengi kemer ile kombinlenen altın rengi ayakkabı da siyah elbise altına tercih edilebilir.

Siyah elbisenin üstüne makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken konu ise tercih edilen aksesuarların rengidir. Siyah elbise ile kırmızı ayakkabı ve çanta seçiliyorsa makyajın rengi de kırmızı olmalıdır. Siyah ağırlıklı bir elbisede makyaj rengi gri ile karışık siyah olabilir. Özellikle de göz bölgesinde başarılı bir siyah renk göz makyajı elbisenizi de öne çıkarak ve güzelliğinize güzellik katacaktır. Siyah elbise günlük giyim için spor tarzında seçilmelidir. Spor siyah elbiseler en iyi düz babet modelleri ya da keten ayakkabı modelleri ile uyum sağlayabilir.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply