Erkek giyim tarzları

By  |  0 Comments

Erkek giyim tarzları da artık kadınların ki kadar çeşitliliğe sahip. Günümüzde sayıları her geçen gün artan erkek giyim markaları sayesinde erkeklerin de kendilerine has bir tarz oluşturması mümkün. Erkek giyim tarzları belirlenirken mutlaka kişisel özellikleri göz önünde bulundurmaya çalışmak ve modadan ziyade kişisel zevkleri dikkate almak başarının anahtarı olarak tavsiye edilmektedir.

Erkek giyim modası da her yıl yenilenmekte ve bayanlarda olduğu gibi 4 mevsim için yeni kreasyonlar oluşturulmaktadır. Erkek giyim kombinasyonları iş hayatı ve günlük hayat olarak iki ana kategoriye ayrılırken günlük hayatta daha ziyade rahatlığı ön plana çıkaran şık tasarımlar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Erkek trençkot modelleri bu tip giyim tarzını benimseyen bayların can simidi olarak mutlaka gardıroplarında bulundurmaları gereken nadide parçalardır.

Erkek giyiminin görsel dili kravat olarak görülmektedir. Başarılı bir kravat seçimi giydiğiniz kıyafetin görsel değerini artırmakla kalmayacak ayrıca şıklığınızı da çok iyi şekilde yansıtacaktır. Koyu takımların içine seçilecek açık renkli kravatlar kontras uyum için başarılı seçimlerdir. Erkek giyim tarzları 2012 yılı için spor ağırlıklı olarak belirlenirken iş hayatında da yaz dönemi için kumaş pantolon yerine keten pantolan seçimi tavsiye edilmektedir.

Giyim tarzınızın kişiliğinizi yansıtan ilk görsel ipucu olduğunu unutmamalı ve kendinizi modayı takip etmek adına başka kalıplara girmeye zorlamak yerine kendi tarzınızı yaratmaya çalışmalısınız. İş dünyasında ciddi bir kariyeri olan kişiye spor giyimi dikte etmek ne kadar yanlışsa maceracı ruha sahip bir kişiyi siyah takımların içine sokmakta aynı derecede yanlış olacaktır. Erkek giyim tarzları arasında seçim yaparken bu önerilere kulak vermeniz başarıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply